Sdružení obcí pro vybudování a provozování skládky Černošín

Sdružení bylo založeno Smlouvou o založení sdružení měst a obcí okresu Tachov, kterou uzavřely města Bor, Planá, Tachov a obce Bezdružice, Broumov, Cebiv, Černošín, Chodová Planá, Kokašice, Konstantinovy Lázně, Olbramov, Ošelín, Svojšín a Stráž.

V průběhu let 1993 a 1994 se členy sdružení staly obce Halže, Zadní Chodov, Lestkov, Záchlumí, Staré Sedliště, Ctiboř, Úterý, Chodský Újezd, Rozvadov, Brod nad Tichou, Částkov, Hošťka, Studánka a Tisová, které v roce 2000 doplnily obce Horní Kozolupy a Kočov.

Po přistoupení Města Kladruby v roce 2006 má sdružení v současné době 31 členů.

Současné aktivity SOČ

Skládky odpadů
Za účelem vybudování a provozování skládky komunálních a jiných odpadů v Černošíně byla v roce 1993 založena dceřinná společnost. V současné době je SOČ jediným vlastníkem této společnosti s názvem EKODEPON s.r.o., která rozšířila svou působnost i na skládku v Kladrubech.

Zařízení na třídění odpadu
V roce 2007 sdružení vybudovalo zařízení na třídění odpadu, které rovněž provozuje dceřinná společnost EKODEPON. Zde se třídí zejména plasty a papír svážený se širokého okolí.

EKODEPON s.r.o.
Společnost EKODEPON s.r.o. zajišťuje provoz výše uvedených zařízení a provádí rovněž svoz komunálního, velkoobjemového a nebezpečného odpadu prostřednictvím vlastní techniky. Významnou činností této společnosti je také provozování sběrných dvorů.

Tvorba www stránek - SoftAg STŘÍBRO s.r.o